A színpad első bemutatkozása egy Radnóti emlékműsor volt: „Szabad szerettem volna lenni mindig” címmel. A korszak jellegzetes közéleti szereplői az irodalmi színpadok voltak, így mi is nagyon sok irodalmi összeállítással mutatkoztunk be községi ünnepségeken. Számos esküvőt és névadót színesítettünk versekkel, énekekkel. Esküvői és névadói műsorok forgatókönyvéért, a műsorok bemutatásáért többször kaptunk elismerést.
A színpad „igazi” tevékenysége Thjorbörn Egner: A három jószívű rabló című zenés mesejátékának bemutatásával indult meg 1976-ban. Bemutattuk többek között Tóth Ede: A falu rossza, Szirmai Albert: Mágnás Miska, Molnár Ferenc: Doktor úr, Nóti Károly: Nyitott ablak, Frenkó Zsolt: Egy szoknya, egy nadrág, Ábrahám Pál: Bál a Savoyban,Fényes Szabolcs: Maya, Kálmán Imre: Marica grófnő, Eisemann Mihály – Szilágyi László: Én és a kisöcsém, Csiky Gergely-Pozsgai Zsolt-Fényes Szabolcs-Szenes Iván: Kaviár, Eisemann-Halász-Békeffy: Egy csók és más semmi, Fiatalság, bolondság, Meseautó című zenés vígjátékokat
A színjátszók első nagy elismerése volt, amikor 1983-ban Heves megyét képviselhettük a Kimlén megrendezett Országos Színjátszó Találkozón a Nyitott ablak című bohózattal, és közönségdíjat kaptunk. A következő nagy sikernek az l989-es dunaszerdahelyi szereplés bizonyult.
Ettől kezdve minden évben ellátogattunk egy-egy előadással Szlovákia és Erdély magyar lakta területeire, előadásainkkal hozzájárulva a magyarság tudat fenntartásához. Tevékenységünket a megye vezetősége Nívódíjjal jutalmazta. A több évtizedes munka elismerése és megkoronázása volt, hogy l997-ben megrendezhettük a Falusi Színjátszók Országos Találkozóját, melyet kezdetben vándoroltatni akartak az ország különböző részeibe, de olyan jól érezték magukat Adácson, hogy helyhez kötötték. A Veritas Színpad tagjai is számos elismerést kaptak, így több színészi és rendezői díj került Adácsra…
Díjaink
1985-ben Molnár Ferenc Doktor úr című produkciója ezüst minősítést kapott.
2000-ben Molnár Ferenc Doktor úr című darabjában Ella és Puzsér megformálásáért a legjobb női és férfi főszereplő díját kapta: Szekeres Ida és Túri József
2001-ben A három jószívű rabló c. mesejáték Zsófi kisasszonyáért Szekeres Ida a legjobb női főszereplő, Kamomilla megformálásáért pedig Palla Anikó a legjobb női mellékszereplő díját kapta
2002-ben színészi díjat kapott A Bál a Savoyban c. revü operett Madeleinje Kissné Berta Beáta, Daisy Parkerje Szekeres Ida és Musztafa beje Koszta János. Ugyanakkor a darab színpadra állításáért rendezői díjat kapott Szekeres János
2004-ben a Marica grófnő című operett bemutatója után Szekeres János rendezői díjat kapott.
2005-ben a Nyitott ablak Novotnyja Varga Lajosnak hozta meg a legjobb férfi főszereplő díját
2008-ban a zsűri ezüst minősítéssel jutalmazta az Én és a kisöcsém című produkciót
2009-ben ugyancsak ezüst minősítéssel jutalmazták a Kaviár című előadást. Ugyanebben az évben a karácsonyi előadás után adták át a 35 éves szülinapját ünneplő csoportnak a miniszteri elismerő oklevél kitüntetést.
2011-ben ezüst minősítést kapott az Egy csók és más semmi
2013-ban ezüst minősítést kapott a Mágnás Miska
2015-ben ezüst minősítést kapott a Fiatalság bolondság, és rendezői munkásságáért jutalomban részesült Szekeres János
2017-ben színészi díjat kapott a Szűcs Jánost alakító Ács Zoltán és Halmos Aladár megformálója Kiss Zsolt
2018-ban arany minősítést kapott a Meseautó
Határon túli kapcsolatok
A Veritas Színpad hagyományosan jó kapcsolatot alakított ki a felvidéki magyarsággal, így jártunk már Dunaszerdahelyen, Tornaújfalun, Péderen, Szepsiben, Jászón, Füleken, Buzitán, Szádelőn, Nagyidán. A Szlovák Külügyminisztérium Etnikai Főosztálya az adácsi Veritas Színpadot megalakulásának 25. évfordulója alkalmából a határ menti kapcsolatok ápolásáért kitüntetésben részesítette.
Hasonlóan jó erdélyi kapcsolatokkal is rendelkezünk, Tordaszentlászlóval, Szamosújvárral, Bálványosváraljával és már a Székelyföldön Berecken is színpadra léptünk.