Érdeklődjenek bátran


Érdeklődjenek bátran

Településünk lakói, akik ismerik egyesületünk tevékenységét, rész vesznek a közel 5 évtizede általunk szervezett programokon tudják, hogy az egyesület által működtetett művelődési ház egyedül álló módon a hét 6 napján nyitva van, valaki mindig ott tartózkodik.  Ezek után kissé értetlenül állok azon jelenség előtt, amikor egy csoport tagjai egymástól kérdezgetik, hogy mit tudnak egy-egy kulturális program megtartásáról. Úgy gondolom az intézmény ajtaja mindenki előtt nyitva állt és nyitva áll, elérhetőségeink megtalálhatók a honlapon, bármikor fel lehet hívni minket és tőlünk lehetne ezeket megkérdezni, hiszen erről mi tudnánk a leghitelesebb tájékoztatást adni. Véleményem szerint az a legjobb, ha mindent a megfelelő helyen, az illetékes, valóban tényszerű információkat nyújtani tudó emberektől kérdezünk meg.

Tudatom a lakossággal, hogy az egyre nagyobb számban előforduló fertőzések, a szigorú intézkedések miatt a tervezett nagy programok az ősszel elmaradnak. Így nem kerül megtartásra a szeptember 26-ra tervezett “Búcsú pótló”, és a hagyományos novemberi Falusi Színjátszók Országos Találkozója és Kárpát-medencei Színjátszó találkozó sem. Hogy hosszabb távon mi lesz, arra jelenleg nem tudok semmit ígérni, hiszen december, január hónapra teszik az illetékes a Covid fertőzés tetőzését.